A termék lenvászon alapú, méhviasszal átitatott, csakis kézi készítésű terápiás cső.

10 db-os fülgyertya; Nap-Fény termék fülgyertyázáshoz.

Hossza 21-22 cm, mely a meggyújtást követően kb. 10-15 percig ég el. A belül üres gyertyatestben vákuum keletkezik. A vákuum és a hő hatására fellépő vérbőség segít felszabadítani a lerakódott salakanyagokat. A gyertyás kezelés harmonizálja a szervezet működését.

Összetevők: lenvászon 100% natúr, méhviasz 70-74%, é.i. paraffin 26-30%, illóolaj.

Csomagolás: visszazárható, 10 db gyertyát tartalmazó tasakba történik, mely megőrzi az intenzív illatot.

Figyelmeztetés! A gyertyák mindenki saját felelősségre használja! Az esetenként elszálló hamu foltot hagyhat a ruhán!

Tilos a gyertyát fülbe helyezni: sérült vagy hiányzó dobhártya esetén, ha a kezelendő személynek magas a vérnyomása, implantátum van a dobhártyába beültetve, fülfelszúrás után kb. 3 hónapig, hallójárat sérülés után kb. 3 hónapig, hallójárat sérülés esetén. Ezen problémák valamelyikének fennállása esetén célszerű alkalmazni a fülcimpa mögötti mélyedésben.

Ne használja a gyertyát, ha a kezelt személy a gyertya összetevők valamelyikére allergiás!

A kezelés akkor lesz eredményes, ha megfelelő időben és megfelelő alkalommal végezzük azt. Vagyis a tünetek megjelenését követően minél előbb. Célszerű egymás után 3-5 napon keresztül a gyertyázást megismételni figyelemmel az adott személynél történő állapotváltozást.

A fülgyertyázás menete:

1. A kezelendő személy az oldalán fekszik, a hallójáratot duplára hajtott gézlappal fedjük be és szélesebb peremén meggyújtott gyertyát behelyezzük. Olyan mértékig, hogy ne okozzon kellemetlen érzést a a kezelt személy számára, de alul a füst ne tudjon távozni.

2. Ha ez mégis előfordulna, hajtson gézlapot a gyertya tövéhez. A kényelmes elhelyezkedés azért fontos, hogy a kezelt személy el tudjon lazulni. Ezért helyezzünk a feje alá párnát, ha kéri és hidegben takarjuk be. Mindig kérdezzük meg, hogy nem nyomja el a fülét a gyertya, szükség esetén kezét odavezetve megigazítja saját magának.

3. Mindkét fület kezelni kell a gyertyázás során, hogy az agyféltekék energetikai egyensúlya fennmaradjon. A gyertyát akkor kell eloltani, amikor a meleg már kellemetlenné válik a gyertyát tartó személy kezének. (Általában a gyertyán lévő jelölésig lehet égetni, egyéni érzékenységtől függően.) Kellemes, nyugodt környezet és halk zene segít az ellazulásban.

A gyertya használata az orvosi kezelést nem helyettesíti!

Nap-Fény termékek »